ASUS Monitor BE24EQSK 23.8" IPS FHD 1920x1080 16:9 5ms 75Hz Speaker Web Camera Ret (90LM05M1-B03370)
ASUS BE24EQSK Video Conferencing Monitor - 24 inch (23.8 inch viewable), Full HD, IPS, Frameless, Full HD Webcam, Mic Array, Stereo Speakers, Ergonomic Design, HDMI, Eye Care, Low Blue Light, Flicker Free, Wall Mountable
Integrated Full HD webcam, mic array and stereo speakers for video conferencing and online learning
23.8-inch Full HD(1920x1080) frameless IPS panel with wide viewing angles.
Extensive connectivity with DisplayPort, HDMI, D-sub, Audio in, Earphone jack for the most flexibility.
Ergonomic design with +35o - -5o tilt, +/-180o swivel, +/-90o pivot and 130mm height adjustments for a comfortable viewing experience.
ASUS Eye Care monitors feature TV Rheinland-certified Flicker-free and Low Blue Light technologies to ensure a comfortable viewing experience.
BE24EQSK Video Conferencing Monitor
Make Communication More Effective
ASUS BE24EQSK is a 23.8-inch Full HD monitor that features an integrated Full HD (2MP) webcam, microphone array and stereo speakers for video conferencing and live-streaming. With Full HD resolution and an IPS panel for wide-angle viewing, it delivers incredibly sharp imagery and stunning video playback. Its ergonomic design with tilt, swivel, pivot and height adjustments provides a comfortable viewing experience, and compatibility with a standard 100 x 100mm VESA mount allows flexible wall mounting or installation on a display arm.Lifelike imagery and 178o viewing angles
The ASUS BE24EQSK offers Full HD resolution to deliver stunning clarity. The IPS panel provides 178 viewing angles, both horizontally and vertically, so you can enjoy its beautiful visuals from almost any direction.
Display
Panel Size (inch) : 23.8
Aspect Ratio : 16:9
Display Viewing Area (H x V) : 527.04 x 296.46 mm
Display Surface : Non-Glare
Backlight Type : LED
Panel Type : IPS
Viewing Angle (CR more than or equal 10, H/V) : 178o/ 178o
Pixel Pitch : 0.2745mm
Resolution : 1920x1080
Brightness (Typ.) : 300cd/m2
Contrast Ratio (Typ.) : 1000:1
ASUS Smart Contrast Ratio (ASCR) : 100000000:1
Display Colors : 16.7M
Response Time : 5ms(GTG)
Refresh Rate (Max) : 75Hz
Flicker-free : Yes
Video Feature
Trace Free Technology : Yes
SPLENDID Technology : Yes
Color Temp. Selection : Yes(4 modes)
QuickFit : Yes (Letter/Photo/Alignment Grid)
HDCP : Yes
Low Blue Light : Yes
Web Camera : Yes(2.0M Pixels, Rotatable)
Audio Feature
Speaker : Yes(2Wx2)
Microphone : Yes(x2 for MIC-Array)
I/O Ports
DisplayPort 1.2 x 1
HDMI(v1.4) x 1
VGA x 1
Earphone Jack : Yes
PC Audio Input : Yes
Signal Frequency
Digital Signal Frequency : 30-83 KHz (H) / 50-76 Hz (V)
Analog Signal Frequency : 30-83 KHz (H) / 50-76 Hz (V)
Power Consumption
Power Consumption : less than 15W
Power Saving Mode : less than 0.5W
Power Off Mode : 0W (hard switch)
Voltage : 100-240V, 50/60Hz
Mechanical Design
Tilt : Yes (+35o - -5o)
Swivel : Yes (+180o - -180o)
Pivot : Yes (+90o - -90o)
Height Adjustment : 0-130mm
VESA Wall Mounting : 100x100mm
Kensington Lock : Yes
Accessories (varies by region)
DisplayPort cable
HDMI cable
MiniPC Kit
Power cord
Quick start guide
USB Type-B to A cable
Warranty Card
Certificate
TV Flicker-free
TV Low Blue Light
Item Dimension (L"xW"xH")
9 x 25 x 18
Weight
30 lbs
Warranty Information
3 Year Warranty with ARR
Integrated Full HD webcam, mic array and stereo speakers for video conferencing and online learning
23.8-inch Full HD(1920x1080) frameless IPS panel with wide viewing angles.
Extensive connectivity with DisplayPort, HDMI, D-sub, Audio in, Earphone jack for the most flexibility.
Ergonomic design with +35o - -5o tilt, +/-180o swivel, +/-90o pivot and 130mm height adjustments for a comfortable viewing experience.
ASUS Eye Care monitors feature TV Rheinland-certified Flicker-free and Low Blue Light technologies to ensure a comfortable viewing experience.
BE24EQSK Video Conferencing Monitor
Make Communication More Effective
ASUS BE24EQSK is a 23.8-inch Full HD monitor that features an integrated Full HD (2MP) webcam, microphone array and stereo speakers for video conferencing and live-streaming. With Full HD resolution and an IPS panel for wide-angle viewing, it delivers incredibly sharp imagery and stunning video playback. Its ergonomic design with tilt, swivel, pivot and height adjustments provides a comfortable viewing experience, and compatibility with a standard 100 x 100mm VESA mount allows flexible wall mounting or installation on a display arm.Lifelike imagery and 178o viewing angles
The ASUS BE24EQSK offers Full HD resolution to deliver stunning clarity. The IPS panel provides 178 viewing angles, both horizontally and vertically, so you can enjoy its beautiful visuals from almost any direction.
Display
Panel Size (inch) : 23.8
Aspect Ratio : 16:9
Display Viewing Area (H x V) : 527.04 x 296.46 mm
Display Surface : Non-Glare
Backlight Type : LED
Panel Type : IPS
Viewing Angle (CR more than or equal 10, H/V) : 178o/ 178o
Pixel Pitch : 0.2745mm
Resolution : 1920x1080
Brightness (Typ.) : 300cd/m2
Contrast Ratio (Typ.) : 1000:1
ASUS Smart Contrast Ratio (ASCR) : 100000000:1
Display Colors : 16.7M
Response Time : 5ms(GTG)
Refresh Rate (Max) : 75Hz
Flicker-free : Yes
Video Feature
Trace Free Technology : Yes
SPLENDID Technology : Yes
Color Temp. Selection : Yes(4 modes)
QuickFit : Yes (Letter/Photo/Alignment Grid)
HDCP : Yes
Low Blue Light : Yes
Web Camera : Yes(2.0M Pixels, Rotatable)
Audio Feature
Speaker : Yes(2Wx2)
Microphone : Yes(x2 for MIC-Array)
I/O Ports
DisplayPort 1.2 x 1
HDMI(v1.4) x 1
VGA x 1
Earphone Jack : Yes
PC Audio Input : Yes
Signal Frequency
Digital Signal Frequency : 30-83 KHz (H) / 50-76 Hz (V)
Analog Signal Frequency : 30-83 KHz (H) / 50-76 Hz (V)
Power Consumption
Power Consumption : less than 15W
Power Saving Mode : less than 0.5W
Power Off Mode : 0W (hard switch)
Voltage : 100-240V, 50/60Hz
Mechanical Design
Tilt : Yes (+35o - -5o)
Swivel : Yes (+180o - -180o)
Pivot : Yes (+90o - -90o)
Height Adjustment : 0-130mm
VESA Wall Mounting : 100x100mm
Kensington Lock : Yes
Accessories (varies by region)
DisplayPort cable
HDMI cable
MiniPC Kit
Power cord
Quick start guide
USB Type-B to A cable
Warranty Card
Certificate
TV Flicker-free
TV Low Blue Light
Item Dimension (L"xW"xH")
9 x 25 x 18
Weight
30 lbs
Warranty Information
3 Year Warranty with ARR
| Кути огляду (гориз./вертик) .) | 178/178 |
| Регулювання положення | не задано |
| Тип монітора | не задано |
| VESA | 100mm x 100mm |
| Яскравість | 300 кд/м 2 |
| Технології покращення зображення | не задано |
| Частота поновлення | 75 Гц |
| Вбудовані колонки | Є |
| В наявності | Так |
| Поверхня екрану | Антивідблиску |
| Інтерфейси і підключення | не задано |
| Модифікація | BE24EQSK |
| Тип | Монітор |
| Виробник | Asus |
| HDMI | так |
| VGA | ні |
| DVI | ні |
| DisplayPort | так |
| DisplayPort USB-C | ні |
| Web-камера | так |
| Вага упаковки | 9 кг |
| Гарантія | 24 міс. |
| Колір | Чорний |
| Для геймерів | ні |
| Співвідношення сторін | 16:9 |
| Тип матриці | IPS |
| Діагональ екрану, дюймів | 24-26" |
| Підтримка 3D | ні |
| Підсвічування | ні |
| Діагональ монітора | 24 |
| Роздільна здатність екрану | 1920x1080 |
* Характеристики, комплект поставки та зовнішній вигляд товару можуть відрізнятися від зазначених і/або можуть бути змінені виробником без відображення в картці товару.