Hikvision Monitor DS-D5043UC 43" 4K 2xHDMI/VGA/USB VESA speaker Retail
42.5-inch 4K Monitor
•Designed for surveillance, high reliability and stability
•42.5" LED backlight with wide display equipment
•4K resolution is 4 times the resolution of 1080p, providing a wider view and more fine detail
•Multiple inputs: HDMI, VGA, RJ45, USB
•Narrow front bezel
•Wide view angle: Horizontal 178°, Vertical 178°
•24/7 operation.
General
Power Supply
AC 100 to 240V, 50/60 Hz
Power Consumption
is less than or equal to 120W
Standby Power Consumption
0.5W
Loudspeaker
8Wx2
Working Humidity
20% - 80%RH (No Condensation)
Storage Temperature
-20oC to +60oC
Color Of Casing
Black
Storage Humidity
10% - 90%RH (No Condensation)
Working Temperature
0oC to 40oC
VESA
200mm x 200mm/400mm x 400mm
Interfaces
RS-232 Interface
1
HDMI Input
2
VGA Input
1
Audio Input
1
Audio Output
1
LAN
1
USB 2.0
1
USB 3.0
1
Accessories
Power Cord
1
HDMI Cable
1
•Designed for surveillance, high reliability and stability
•42.5" LED backlight with wide display equipment
•4K resolution is 4 times the resolution of 1080p, providing a wider view and more fine detail
•Multiple inputs: HDMI, VGA, RJ45, USB
•Narrow front bezel
•Wide view angle: Horizontal 178°, Vertical 178°
•24/7 operation.
General
Power Supply
AC 100 to 240V, 50/60 Hz
Power Consumption
is less than or equal to 120W
Standby Power Consumption
0.5W
Loudspeaker
8Wx2
Working Humidity
20% - 80%RH (No Condensation)
Storage Temperature
-20oC to +60oC
Color Of Casing
Black
Storage Humidity
10% - 90%RH (No Condensation)
Working Temperature
0oC to 40oC
VESA
200mm x 200mm/400mm x 400mm
Interfaces
RS-232 Interface
1
HDMI Input
2
VGA Input
1
Audio Input
1
Audio Output
1
LAN
1
USB 2.0
1
USB 3.0
1
Accessories
Power Cord
1
HDMI Cable
1
| Viewing angles (horiz. / vertical .) | 178/178 |
| Position adjustment | не задано |
| Monitor Type | не задано |
| VESA | 200mm x 200mm |
| Brightness | 400 cd/m 2 |
| Image Enhancement Technologies | не задано |
| Update frequency | 60 Hz |
| Built-in speakers | There is |
| Interfaces and Connections | не задано |
| Modification | DS-D5043UC |
| Type of | Monitor |
| Manufacturer | Hikvision |
| HDMI | Yes |
| VGA | Yes |
| DVI | Not |
| DisplayPort | Not |
| DisplayPort USB-C | Not |
| Webcam | Not |
| Weight of packing | 9 kg |
| Warranty | 12 months |
| Colour | The black |
| For gamers | Not |
| Aspect ratio | 16:9 |
| 3D support | Not |
| Monitor diagonal | 43 |
| Screen resolution | 3840x2160 |
| Matrix type | D-LED |
* Characteristics, delivery and appearance of the product may differ from those indicated and / or may be changed by the manufacturer without reflection of the product in the card.