Videcam DAHUA DH-HAC-HDBW1400RP-Z (2.7-12)
Form Factor: Dome
Video Signal Type: CVBS
AHD
HD-CVI
HD-TVI
Resolution: 4 MP
Image sensor: 1/3"
Aperture: f/1.8
ISO: 0.03 lux
Lens type: zoom
Focal distance: 2.7...12mm
Optical zoom: 4.3×
Horizontal angle of view: 92°
Backlight: IR
Range backlight: 30m
Maximum video resolution: 2688× 1520
Maximum frame rate (PAL): 25 fps
Interfaces and ports: 1 × BNC
Signal-to-noise ratio: 65dB
Image enhancement technologies: DWDR (Program Dynamic Range)
BLC (Back Light Compensation)
HLC (High Light Compensation)
Audio input: none
Audio output: none
Power supply: DC 12V
Max. power consumption: 7 W
Protection standard: IP67
Anti-vandal protection: IK10
Operating temperature: -40...60 °C
Max . operating humidity: 95%
Dimensions: ø122× 88.9 mm
Weight: 480 g
Video Signal Type: CVBS
AHD
HD-CVI
HD-TVI
Resolution: 4 MP
Image sensor: 1/3"
Aperture: f/1.8
ISO: 0.03 lux
Lens type: zoom
Focal distance: 2.7...12mm
Optical zoom: 4.3×
Horizontal angle of view: 92°
Backlight: IR
Range backlight: 30m
Maximum video resolution: 2688× 1520
Maximum frame rate (PAL): 25 fps
Interfaces and ports: 1 × BNC
Signal-to-noise ratio: 65dB
Image enhancement technologies: DWDR (Program Dynamic Range)
BLC (Back Light Compensation)
HLC (High Light Compensation)
Audio input: none
Audio output: none
Power supply: DC 12V
Max. power consumption: 7 W
Protection standard: IP67
Anti-vandal protection: IK10
Operating temperature: -40...60 °C
Max . operating humidity: 95%
Dimensions: ø122× 88.9 mm
Weight: 480 g
| Manufacturer | DAHUA |
| Camera type | HD-CVI |
| Resolution | 4 Mp |
| Type of shell | Dome |
| Connection type | Wired |
| Focal length | 2.7 - 12 mm |
| Matrix Format | 1/3“ |
| PoE | No |
| Infrared illumination range | 30 m |
| Protection | IP67 |
| Microphone | Not |
| Colour | White |
| Weight of packing | 9 kg |
| Warranty | 12 months |
* Characteristics, delivery and appearance of the product may differ from those indicated and / or may be changed by the manufacturer without reflection of the product in the card.