Projection screen Elite Screens 100" 203,2Х152,4 (T100UWV1)
Portable projection screen on tripod tripod
Features and Benefits:
- Standard Keystone Corrector
- Durable case withstands daily use
- Easy screen height adjustment
- Integrated carry handle for easy movement
- Standard 4-sided black 3.8 cm masking edges
- Black or white body available (for most models)
- MaxWhite screen material with a gain of 1.1 times resistant to daily use and easy to clean
- Wide viewing angle of 160 degrees
- An aspect ratio of 1: 1, 4: 3 and 16: 9 with a diagonal of 71-136 inches is available.
- Additional bag for carrying the tripod for all models
| Screen format | 4: 3 |
| diagonal | from 100 "to 150" |
| Diagonal projection screen | 100" |
| Material | MaxWhite 1.1 Gain |
| Colour | black |
| remote control | not |
| Volume | 46134 cu. cm. |
| Length | 2330 mm |
| Width | 180 mm |
| Height | 110 mm |
| В наявності | Так |
| Type of | Projection screen |
| Manufacturer | Elite Screens |
| Weight of packing | 9 kg |
| Warranty | 24 months |
* Characteristics, delivery and appearance of the product may differ from those indicated and / or may be changed by the manufacturer without reflection of the product in the card.
With this product also bought
Кріплення стельове для проектора Sector CM95-150 W hite SECTOR CM95-150 White Sector CM95-150 W hite SECTOR CM95-150 Whi
Art: CM95-150 White
ID: 815991
See also
Екран для проектора Equipify PSBC150 (з механізмом поверн. наст.-стел.150" (4:3) 300*220)
Art: PSBC150
ID: 865995
Desktop screen Epson ELPSC32 4:3, 50'', 1x0.76 m , MW (V12H002S32)
Art: V12H002S32
ID: 429983
Proektsii screen on trinos, mobline 72"(16:9)160*89cm ELITE SCREENS T72UWH
Art: T72UWH
ID: 320203
Shipping
Shipping options:
Payment
Payment options:
Warranty, Exchange/Refund
Warranty service is provided by the manufacturer, its period is specified in the coupon and on the website. The warranty period depends directly on the manufacturer and is valid for the entire time. They are denied warranty service only if the goods were damaged or a breakdown occurred due to the user's fault.
If the warranty card does not come bundled with instructions, the store issues it. Representative offices of manufacturers in Ukraine assume responsibility for warranty service.
At the end of the warranty period, experts at the exe.ua service center are ready to help with the repair and maintenance of any equipment.
According to the law, the buyer has the right to return the product without giving a reason within 14 days, but in this case it should not be used, all documents and packaging to it are saved. Kievans will be able to arrive at the address. Riga 8A, BC "Fargo", of. 106 Monday through Friday. Opening hours from 12:00 to 18:00. You should have a purchase check and an ID with you. For residents of other cities it is possible to exchange, service and return by sending to the "New Mail" in the package must attach a scan copy of the warranty card.