Projection screen Elite Screens 100" 203,2Х152,4 (T100UWV1)
Portable projection screen on tripod tripod
Features and Benefits:
- Standard Keystone Corrector
- Durable case withstands daily use
- Easy screen height adjustment
- Integrated carry handle for easy movement
- Standard 4-sided black 3.8 cm masking edges
- Black or white body available (for most models)
- MaxWhite screen material with a gain of 1.1 times resistant to daily use and easy to clean
- Wide viewing angle of 160 degrees
- An aspect ratio of 1: 1, 4: 3 and 16: 9 with a diagonal of 71-136 inches is available.
- Additional bag for carrying the tripod for all models
| Screen format | 4: 3 |
| diagonal | from 100 "to 150" |
| Diagonal projection screen | 100" |
| Material | MaxWhite 1.1 Gain |
| Colour | black |
| remote control | not |
| Volume | 46134 cu. cm. |
| Length | 2330 mm |
| Width | 180 mm |
| Height | 110 mm |
| Вага упаковки | 9 г |
| Виробник | Elite Screens |
| Гарантія | 24 міс. |
| Тип | Проекційний екран |
* Characteristics, delivery and appearance of the product may differ from those indicated and / or may be changed by the manufacturer without reflection of the product in the card.