Wall screen manual 120 "(4: 3) 182,40Х243,8, M120XWV2,, Optional equipment for projectors
Equipped with double wall and ceiling mount. Excellent visibility from any viewing angle (viewing angle 160). The black back side of the material prevents the penetration of light. Standard four-sided black camouflage edges. The screen is made of material MaxWhite - durable and easily washable, protected from rapid ignition.
| Screen format | 4: 3 |
| diagonal | from 100 "to 150" |
| Diagonal projection screen | 120 " |
| Material | MaxWhite |
| Colour | white |
| remote control | not |
| Volume | 52920 cu. cm. |
| Weight | 11940 grams |
| Length | 2700 mm |
| Width | 140 mm |
| Height | 140 mm |
| В наявності | Так |
| Manufacturer | Elite Screens |
| Type of | Projection screen |
| Weight of packing | 9 kg |
| Warranty | 12 months |
* Characteristics, delivery and appearance of the product may differ from those indicated and / or may be changed by the manufacturer without reflection of the product in the card.